E-MAIL GÖNDERİN
WHATSAPP BAĞLANTISI
ÇAĞRI MERKEZİ

ALVESİS NEDİR?

ALVESİS SÜRÜ YÖNETİMİ PROGRAMI SÜT SIĞIRCILIĞI VE KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK İŞLETMELERİ İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ BİR SÜRÜ YÖNETİMİ PROGRAMIDIR. SÜT SIĞIRCILIĞI, KOYUNCULUK, KEÇİCİLİK VE KOYUNCULUK İLE KEÇİCİLİĞİN BİRLİKTE YAPILDIĞI İŞLETMELER İÇİN ÇÖZÜM ÜRETMEKTEDİR.

Bir işletmenin başarısı, işletmede kayıt tutulması ve bu kayıtlara doğru ve hızlı bir şekilde ulaşılmasıyla yakından alakalıdır. İşletmenin yarınlarının doğru planlanabilmesi için; hali hazır durumunun ve geçmişinin iyi bilinmesi, kesinlikle çok önemlidir.

Yurt dışından gelen sürü yönetim programlarının hemen hemen tamamının, sağım hane sistemleriyle bütünleşik olarak çalışacak şekilde hazırlanmış olmasından dolayı, böyle bir yazılım, birçok yetiştirici tarafından lüks olarak değerlendirilmiştir.

Alvesis herhangi bir sağım hane sisteminin uzantısı olarak çalışacak şekilde tasarlanmadığı için, kolay temin edilebilen bir programdır. Türkiye’ de, Türkçe olarak ve bizzat bir yetiştirici olan Orhan KARAMAN ( Antalya eski D.S.Y.B. Başkanı ) tarafından hazırlanmıştır.

Alvesis; bir süt sığırı ve damızlık yetiştiriciliği işletmesinde ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinde, tüm olayları ve faaliyetleri, stok giriş ve çıkışlarını, ön muhasebe hizmetlerini kayıt altına alabilecek, bunları raporlayabilecek şekilde tasarlanmıştır. Raporların tamamı Excel belgesi olarak harici ortama aktarılabilmekte, Excel kullanmayı bilen kullanıcılara, büyük bir kolaylık ve esneklik sağlanmaktadır.

Alvesis emsallerinden farklı olarak; sadece işletmenin teknik verilerini kayıt altına almakla kalmaz, aynı zamanda işletmecilik mantığı ile hareket ederek, mali analizleriniz için cevaplar üretir. Tüm cari hareketleri ve stokları çok kolay bir şekilde yönetebilir.

Alvesis tipik Windows programları şeklinde hazırlandığı için, başlangıç düzeyindeki bilgisayar kullanıcıları tarafından bile kolaylıkla kullanılabilir.

Arzumuz; Alvesis’in, sürü yönetim yazılımları konusunda, Türkiye’nin yazılımı olması, işletmelerde kayıt tutulmasını ve bunun öneminin kavranılmasını sağlaması, işletmelerin D.Y.B. leri ile olan ilişkilerini geliştirmesi ve veri akışını kolaylaştırması, verilerin ulusal soy kütüğü veri tabanına doğru, güvenilir ve zamanında ulaşmasını gerçekleştirmesidir.

ALVESİS SÜRÜMLERİ

Temel Sürüm: Bu sürümde işletmenizde olan temel olayları kayıt altına alabilir ve raporlayabilirsiniz. Temel sürümde alınan mal ve hizmetlerin cari işlemleri yapılmamakta ve raporlanmamaktadır. Yine aynı şekilde stok takip ve raporlama işlemleri yapılmamaktadır.

Mini Sürüm: Bu sürümde işletmenizde olan bütün olayları kayıt altına alabilir ve raporlayabilirsiniz. Mini sürümde alınan mal ve hizmetlerin cari işlemleri yapılmamakta ve raporlanmamaktadır. Yine aynı şekilde stok takip ve raporlama işlemleri yapılmamaktadır.

Tam Sürüm: Adından da anlaşılacağı gibi; işletmenizde olan bütün olayları kayıt altına alabilir ve raporlayabilirsiniz. Tüm cari işlemleriniz ve stok takipleriniz yapılmakta ve raporlanabilmektedir. Bu sürümde ayrıca hayvanların beslenmesine yönelik kayıtlar yapılabilmekte ve bu kayıtlar stoklarla uyumlu olarak takip edilmektedir.